Εγκύκλιος Αίτησης-Δήλωσης υποψηφίων Γενικών Λυκείων και ΕΠΑΛ (Ομάδα Β’) για εισαγωγή σε ΑΕΙ-ΑΤΕΙ & Αίτησης για Ενδοσχολικό Απολυτήριο

Σοφία Βαϊραμίδου

Ανακοινώθηκε απο το Υπουργείο Παιδείας η προθεσμία υποβολής Αίτησης-Δήλωσης των μαθητών της Γ΄Λυκείου και των Αποφοίτων των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ-Ομάδα Β΄) που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2014.

Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης ορίζεται το χρονικό διάστημα απο τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου έως και την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014.

Η Αίτηση–Δήλωση για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις υποβάλλεται ηλεκτρονικά στα Λύκεια και για κανένα λόγο δεν θα γίνεται δεκτή Αίτηση-Δήλωση εκπρόθεσμη ούτε διόρθωση αυτής που υποβλήθηκε εντός της προθεσμίας.

Παρακάτω επισυνάπτεται η σχετική εγκύκλιος, όπως αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας.