Η επαφή με τους μαθητές είναι ένας επιπλέον λόγος που αγαπώ τη δουλειά μου.

Είμαι απόφοιτος του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ. Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό, καθώς κατάφερα να περάσω στη σχολή της επιλογής μου και να πραγματοποιήσω το όνειρό μου. Αγαπώ την ελληνική γλώσσα και την Λογοτεχνία, όπως επίσης και τα Αρχαία Ελληνικά. Ειδικά τα Αρχαία είναι μια ζωντανή γλώσσα, η συνέχεια της οποίας διαπιστώνεται μέχρι και σήμερα.
Η επαφή με τους μαθητές είναι ένας επιπλέον λόγος που αγαπώ τη δουλειά μου. Η συνεχής προσπάθεια για τη μεταλαμπάδευση γνώσεων και ο καθημερινός αγώνας δίπλα σε νέους που προσπαθούν να πραγματοποιήσουν όνειρα και στόχους γεννούν πρωτόγνωρα συναισθήματα. Στα Φροντιστήρια Βακάλη κάθε χρονιά είναι διαφορετική και γεμάτη προκλήσεις. Η άρτια οργάνωση και η ομαδική συνεργασία προσφέρουν σε εμάς τους εκπαιδευτικούς την δυνατότητα να συνδυάσουμε την αγάπη μας για τα παιδιά με την αγάπη για τη διδασκαλία.