Φροντιστήρια Βακάλη: Δωρεάν προετοιμασία για τα Ψυχοτεχνικά τεστ

Στα Φροντιστήρια Βακάλη προσφέρουμε δωρεάν προετοιμασία στους μαθητές μας για τα ειδικά ψυχοτεχνικά τεστ. Τα τεστ αυτά απαιτούνται για την εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές, τις Σχολές Αστυνομίας και την Πυροσβεστική Ακαδημία. Σκοπός της προετοιμασίας μας δεν είναι η διεξοδική ψυχική ανατομία της προσωπικότητας των υποψηφίων, αλλά η διαπίστωση των ιδιαίτερων εσωτερικών χαρακτηριστικών που θα τους καταστήσουν ικανούς να ανταποκριθούν στο έργο τους. Αυτός ακριβώς είναι και ο στόχος των συγκεκριμένων φροντιστηριακών τεστ· πρωτίστως, η αναγνώριση των στοιχείων της ιδιοσυγκρασίας, της ψυχοσύνθεσης και ακολούθως, η συνειδητοποίηση και η ανάδειξη αυτών, για τη μελλοντική αξιοποίηση στην επιτέλεση του επαγγελματικού καθήκοντος.