Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Καστοριά, μια μικρή και όμορφη επαρχιακή πόλη. Από παιδί είχα στόχους στη ζωή μου και προσπαθούσα να τους φέρω εις πέρας. Ασχολήθηκα με τον αθλητισμό από τα χρόνια του δημοτικού, καθώς όμως μεγάλωνα κατάλαβα πως η μεγάλη μου αγάπη ήταν το διάβασμα και συγκεκριμένα, η Φυσική. Συνειδητοποίησα πως όλα γύρω μου είναι Φυσική, από το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο ... από το μπλε της θάλασσας μέχρι τη λάμψη των αστεριών στον νυχτερινό ουρανό. Τα χρόνια πέρασαν, οι Πανελλήνιες έφτασαν και το Φυσικό ήταν η πρώτη μου επιλογή. Σπούδασα στα Γιάννενα σε μια απαιτητική σχολή, στην οποία έμαθα πράγματα που ούτε καν είχα φανταστεί.. και το καλύτερο: έμαθα το σωστό τρόπο να διαβάζω Φυσική - πιστέψτε με, είναι το σημαντικότερο. Σκοπός μου είναι να μεταδώσω τις γνώσεις που απέκτησα στα παιδιά, να κάνω το μάθημα ευχάριστο και κατανοητό, να τους πείσω πως αυτή η επιστήμη είναι μόνο λογική. Ελπίδα και ευχή μου είναι τα παιδιά να μυηθούν στο μαγικό αυτό κόσμο και να ανοίξουν τους δικούς τους ορίζοντες στη γνώση.