Για να έρθει η επιτυχία, ο καθηγητής πρέπει να εμπνέει, να καθοδηγεί σωστά, να δείχνει το δρόμο.

Γεννημένος στην Θεσσαλονίκη, αποφοίτησα το 2000 από το 3ο Λύκειο Καλαμαριάς. Η πρώτη μου επαφή με την επιστήμη της Βιολογίας ήρθε στο τμήμα Βιοχημείας – Βιοτεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, από το οποίο αποφοίτησα το 2005. Θέλοντας να διευρύνω τις γνώσεις μου και επιθυμώντας να αποκτήσω μια διαφορετική οπτική γωνία για το φαινόμενο της ζωής, από το 2014 παρακολουθώ στην Κτηνιατρική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Η σταδιοδρομία μου ως εκπαιδευτικός – φροντιστής ξεκίνησε από το 2008. Από τότε, κάθε χρόνο, προετοιμάζω δεκάδες υποψηφίους για τις πανελλαδικές εξετάσεις, κατ’ οίκον και σε φροντιστήρια της πόλης.

Γνωρίζοντας ότι κάθε υποψήφιος είναι μοναδικός, πάντα προσπαθώ να προσαρμόζομαι στις ιδιαιτερότητες κάθε μαθητή, στις ανάγκες κάθε τμήματος. Φιλοσοφία μου είναι ότι για να έρθει η επιτυχία, ο καθηγητής πρέπει να εμπνέει, να καθοδηγεί σωστά, να δείχνει το δρόμο.